Bilgi & Sipariş Hattı 0850 4503500

Cart

Roland-SolJetPro4 XR-640 Bas-Kes

Roland-SolJetPro4 XR-640 Bas-Kes 1

Roland-SolJetPro4 XR-640 Bas-Kes

234.426,73 

Lütfen stok sorunuz

Karşılaştır

Share this product

SolJetPro4 XR-640

Roland-SolJetPro4 XR-640 Bas-Kes 3
Genel Bakış Roland XR-640, son derece yüksek çözünürlüklü bir püskürtmeli teknoloji özeliğine sahip, yeni nesil altın kaplama baskı kafalı, tüm grafik türleri için 160 cm baskı genişliği olan, son teknoloji, yüksek saflıkta ECO-SOL MAX CMYK renk modelleme imkânı sağlayan ve her türlü grafiği, gölgeyi ve tonu türetebileceğiniz light cyan ve light magenta, beyaz, light black ve metalik mürekkepler sunan profesyonel bas-kes cihazıdır. Bu cihaz mükemmel bir verimlilik sağlamak için tasarlanmıştır ve düşük çevresel etkili, Eco Label sertifikalı bileşenleri ve sistemleri kullanarak, en yüksek mekanik özellikler için yaratılmıştır.
Temel Özellikler
 • Piezo-elektrik baskı özelliği.
 • Maksimum baskı genişliği 160 cm. ve 1440 dpi’a kadar çözünürlük.
 • CMYK, light cyan ve light magenta, beyaz, light black ve metalik.
 • 2 adet altın kaplama, yüksek netlikte kir tutmayan yazıcı kafası.
 • Maksimum üretim hızı: 28 mq/sa
 • Saf, kokusuz, çevreye duyarlı ECO-SOL MAX2 mürekkepler.
 • Çabuk kuruma ve uzun süreli dış mekân renk dayanıklılığı.
 • Düşük çevresel etkili üretim sistemleri.
 • Yüksek hassasiyetli medya kavrama sistemi.
 • Maksimum rulo ağırlığı: 40 kg.
 • Eş zamanlı olarak kullanılabilecek 3 tip damlacık ve 7 damlacık boyutu.
 • RIP Roland VersaWorks baskı yönetim yazılımı.
 • Yaygın olarak kullanılan tüm medyalar için ICC profil kütüphanesi.
Uygulamalar Çok yönlülüğü sayesinde, XR-640 iç mekân tasarımları, etkileyici baskılar, araç kaplamaları, satış noktası promosyonları ve etkinlikleri gibi tüm pazarlama ihtiyaçları için uygundur. 50’nin üzerinde grafik uygulaması yani 50’nin üzerinde potansiyel pazar olanağı sunar. Baskı ve kesimin kombinasyonu sayesinde bu cihaza sahip olmak 3 makineye aynı anda sahip olmak gibidir; yazıcı ve kesici, sadece yazıcı ve sadece kesici. Bu cihazla neredeyse yapabileceklerinizin sınırı yoktur; çıkartmalar, posterler, afişler, etiketler, dekorasyonlar, şablonlar, tabelalar, yer grafikleri, kanvaslar, ambalajlar, prototipler, kaplamalar, elektrikli cihazlar, motosikletler ve bisikletler, iç mekân baskıları, yönlendirme tabelaları, mobilyalar,
Roland-SolJetPro4 XR-640 Bas-Kes 5
RIP Roland VersaWorks YazılımıRoland-SolJetPro4 XR-640 Bas-Kes 7 RIP Roland VersaWorks size grafiklerinizi, basılabilir medya üzerinde istediğiniz yere yerleştirebilme imkânının yanı sıra, baskı işlemleriniz ve renk düzenlemeleriniz üzerinde topyekûn bir kontrol sağlar. Yazılım Türkçedir ve ücretsiz olarak güncellenebilir. Yazılım ayrıca, tüm majör medya üreticilerini kapsayan ICC profil kütüphanesi ile birlikte sunulmaktadır. Seçtiğiniz medya ile uyumlu olan renk kütüphanesinin basabilir ve bunu bir renk kartelâsı olarak atayabilirsiniz. Ayrıca yazılım, otomatik olarak RIP’e dönüştürülen spot renkler için, yerleşik olarak bulunan Pantone® kütüphaneleri özelliği sunmaktadır. VersaWorks ayrıca kullanımdaki dosyaya göre, gerekli olan mürekkep miktarını hesaplar. Bu sayede baskı işinin maliyetini doğru bir şekilde belirleyebilirsiniz. VersaWorks farklı verileri işleyebilir, böylece aynı grafik elemanı üzerinde görünmesini istediğiniz fotoğraf veya ismi, onları birer birer kopyalamadan, otomatik olarak değiştirebilirsiniz. Her bir grafik, istenen formatta basılır ve kesilir. VersaWorks’ü çoklu bilgisayarlara yükleyebilirsiniz ve her bir bilgisayarı baskı sırasını takip etmek için kullanabilir ve ayrıca 4’e kadar farklı Roland baskı makinesini kontrol edebilirsiniz. VersaWorks ihtiyaçlarınıza göre geniş bir yelpazedeki baskı şablonunu destekler ve size renk tasarım cihazlarına bağlanma imkânı sağlar. VersaWorks, son sürüm Adobe CPSI motorunu kullanır ve TIFF, JPEG, EPS, PostScript ve PDF gibi çok yaygın kullanılan grafik formatlarını destekler.
ECO-SOL MAX2 MürekkepRoland-SolJetPro4 XR-640 Bas-Kes 9 XR-640, doğru sonuç alabileceğiniz ve uzun süre dayanabilen renkler için, en son nesil pigmentler sunan ECO-SOL MAX2 mürekkeplerini kullanır. Temel CMYKLcLm renklerinin formülü, yüksek etkili sonuçlar ve tüm baskı işi türleri için profesyonel, detaylı sunumlar için zenginleştirilmiştir. ECO-SOL MAX2 çevre dostudur ve kokusuzdur, böylece hava filtrasyon sistemleri veya özel baskı destekleri gerektirmez.
Mürekkep KombinasyonlarıRoland-SolJetPro4 XR-640 Bas-Kes 11 XR-640 size ihtiyaçlarınıza en uygun mürekkep kombinasyonunu seçme olanağı sunar:
• Cyan, Magenta, Yellow, Black, Light Magenta, Light Cyan, Beyaz ve Metalik.
• Cyan, Magenta, Yellow, Black, Light Magenta, Light Cyan, Light Black ve Metalik.
• Cyan, Magenta, Yellow, Black, Light Magenta, Light Cyan, Light Black ve Beyaz.
• Cyan, Magenta, Yellow, Black, Light Magenta, Light Cyan and Light Black.
XR-640 doğada çözünebilir, kokusuz, nikelsiz ve yüksek saflıkta pigmentler ile üretilmiş efsanevi yeni nesil
Altın Kaplama Yazıcı Kafaları Roland-SolJetPro4 XR-640 Bas-Kes 13 XR-640, tozun, artık baskı materyallerinin veya mürekkeplerin, baskı atomizerleri ile etkileşimini önleyen ve mükemmel baskı kalitesi sağlayan, 2 adet altın kaplama yazıcı kafası sunar. Kafalar, gerekli olan baskı çözünürlüğüne bağlı olarak seçilen 3 farklı tür damlacık ve yedi farklı damlacık boyutu sağlar. Roland’dan beklenen kaliteyi ve detayı garanti etmek için ürününüze yerleştirilen kafalar, takılmadan önce ayrı ayrı test edilmektedir.

SolJetPro4 XR-640

Teknik Detaylar
Baskı ve kesim metodu Piezoelektrik
Malzeme Genişlik 315 – 1,625 mm
Kalınlık Baskı için maksimum 1.0 mm astar ile Kesim için maksimum 0.4 mm astar ile ve 0.22 mm astarsız
Dış rulo çapı Maksimum 210 mm
Rulo ağırlığı Mak. 40 kg
İç rulo çapı 76.2 mm ve 50.8 mm
Bas&Kes; alanı *1 Mak. 1,600 mm
Mürekkep kartuşları Tip 440cc (cyan, magenta, yellow,black, light cyan, light magenta, light back) 220cc (beyaz ve metalik gümüş)
Renkler 7 renk (cyan, magenta, yellow, black, light cyan, light magenta ve light black)
8 renk (cyan, magenta, yellow, black, light cyan, light magenta, light black ve white)
8 renk (cyan, magenta, yellow, black, light cyan, light magenta, light black ve metalik gümüş)
8 renk (cyan, magenta, yellow, black, light cyan, light magenta, white ve gümüş metalik)
Baskı çözünürlüğü
(dots per inch)
Maksimum 1,440 dpi
Kesme hızı / Bıçak kuvveti 10 den 600 mm/sn’ ye kadar
30 den 300 gf’ ye kadar
Kesme bıçağı Tip: Roland CAMM-1 serisi Ofset: 0.000 ile 1.500 mm
Program hassasiyeti (kesim) 0.025 mm/step
Mesafe hassasiyeti (baskı boyunca) *2 *3 Kat edilen mesafenin ±0.3% ünden ya da ±0.3 mm ‘ den daha az hata (yüksek bir değer olarak)
Mesafe hassasiyeti (kesim boyunca) *2 Kat edilen mesafenin ±0.4% dünden ya da ±0.3 mm ‘ den daha az hata (yüksek bir değer olarak)
Tekrarlanabilirlik hassasiyeti (kesim boyunca) *2 *4 ±0.1 mm veya daha az
Baskı ve Kesim hizalama hassasiyeti *2 *5 ±0.5 mm veya daha az
Malzeme yüklerken baskı ve kesim hassasiyeti *2 *6 Kat edilen mesafenin ±0.5% dünden ya da ± 3 mm ‘ den daha az hata, (yüksek bir değer olarak)
Malzeme ısıtıcısı 30 – 55°C
Kurutucu *7 30 – 55°C
Arayüz Ethernet (10BASE-T/100BASE-TX)
Enerji tasarrufu Otomatik uyku özelliği
Güç AC 100 ile 120 V ±10 %, 12 A, 50/60 Hz o AC 220 ile 240 V ±10 %, 6.5 A, 50/60 Hz
Güç tüketimi Çalışma sırasında: yaklaşık 1,600 W Uyku modu: yaklaşık 47 W
Gürültü seviyesi Çalışma sırasında: 65 dB (A) veya daha az Standby: 45 dB (A) veya daha az
Boyutlar / Ağırlık (stand ile) 2,948 (G) x 1,211 (D) x 1,260 (Y) mm / 205 kg
Kurulum ortamı Çalışma sırasında Sıcaklık 15 ila 32°C, 35 ila 80% bağıl nem (yoğunlașmayan)
Çalışmıyor Sıcaklık 5 ila 40°C, 35 ila 20% ila 80 bağıl nem (yoğunlașmayan)
Aksesuarlar Güç kablosu, USB kablosu, kesme bicaği, bıçak tutucu, yazılım Roland paket, yazılım RIP Roland VersaWorks, kullanım kılavuzu, ecc.

*1 Baskının ya da kesimin uzunluğuprogramın sınırlarına bağlıdır.

*2 Roland materyali doğru şekilde yüklenerek ısı 25°C , nem: 50 %. Kullanılan materyalin genişliğine göre mümkün olan tüm pinch rollerlar kullanılmalıdır. Yan marginler: 25 mm ya da, hem sol hem sağ taraflarda daha fazla, ön margin: 35 mm ya da daha fazla olmalıdır. Malzemenin genişlemesi ve daralması hariçtir. Isıtıcı ve kurutucu kullanıldığında bu değerler değişebilir.Kalibrasyon ayarları ve cihaz doğru bir şekilde kurulmuş olması gerekir.

*3 Bir metre uzunluğunda, belirtilen Roland filmi kullanımı.

*4 Menü [PREFEED]ayarı, “ENABLE,” olarak seçilmelidir, 620 mm’den daha geniş, 4 metreden daha uzun olan materyaller. Genişliği 610 mm ya da daha az, uzunluğu ise 8 metre olan materyaller.

*5 En az 3 metre olan medya. Yüklenen malzemenin genişlemesi ve daralmasından kaynaklanan hareketler hariçtir.

*6 Roland materyali doğru şekilde yüklenerek, head catrige hareketi doğrultusunda 1,6 mt ve materyalim ilerleme yönünde 1mt. Laminasyonsuz. Materyal kurulumunda otomatik olarak 4 crop-mark okuyan sensör. Kesim sırasında Menü [PREFEED]ayarı, “ENABLE,” olarak seçilmelidir. Kazara gerçekleşen hareket efektleri ve yüklenen malzemenin genişlemesi/daralması hariçtir.

*7 Makine çalışımından sonra ön ısıtma gereklidir. Ortam sıcaklığına göre 5 ile 20 dakika gerekebilir. Çevre sıcaklığına yada malzemenin genişliğine bağlı olarak makine 35° ye kadar ulaşamayabilir.

WhatsApp Destek
WhatsApp ile Gönder