fbpx

Serisol B Emülsiyon Pozlama Lakı

Serisol B Emülsiyon Pozlama Lakı 1

Serisol B Emülsiyon Pozlama Lakı

137,06 

Karşılaştır
Stok kodu: 03KK0002 Kategoriler: Etiketler: ,

Share this product

Ürün Bilgisi

SERİSOL SERİSİ emülsiyonlar yüksek kalitede, pigment eklenmiş suda dağılan polimer ve monomerlerden oluşan su bazlı emülsiyonlardır. Diazo toz hassaslaştırıcı ile beraber kullanılır.

 

Uygulamalar

Bir çok su, solvent ve yarı solvent bazlı mürekkeplere olan dayanıklılığı SERİSOL SERİSİ foto emülsiyonlar çoğu baskı uygulamaları için uygun bir emülsiyon kılar.

 

Hassaslaştırma

SERİSOL SERİSİ foto emülsiyonlar kullanmaya başlamadan önce, DİAZO tozu ile çok iyi karıştırdıktan sonra hava kabarcıklarının yüzeye çıkması için en az 3 saat bekletilmesi gerekmektedir. Hassaslaştırılmış emülsiyonun raf ömrü (uygun saklama şartlarında) 2 aydır.

Emülsyon Çekme & Kurutma

Otomatik emülsiyon çekme makinesi ile ya da manuel olarak kalıbın her iki yüzüne birer ya da ikişer kat emülsiyon çekilir. Ancak kalıbın rakle tarafına bir kat fazla emülsiyon çekilmesi tavsiye edilmektedir.

Kurutma: Kalıp yatay vaziyette ve rakle tarafı üstte olacak şekilde kurutulur.

 

Pozlandırma

Doğru pozlama süreleri hesaplanması için Exposure Calculator kullanılması tavsiye edilir. Yetersiz pozlama zayıf kalıba ve düşük dayanıklılığa neden olacaktır. 

 

Yıkama

Basınçlı su ile bütün ayrıntılar bütün ayrıntılar açılıncaya kadar kalıbın her iki tarafı yıkanır. .Su kalıntıları emici bir kağıt yardımı ile temizlenir ve kalıp kurutulur. 

Raf Ömrü ve Depolama

Hassaslaştırılmamış emülsyon ve hassaslaştırıcılı emülsyonun en yüksek raf ömrünün sürdürülebilmesi için 3 ila 20 C arasında depolanmalıdır. Uygun şartlarda depolanması durumunda raf ömrü 1 yıldır.

 

ÖNEMLİ NOT

Daha keskin hatlar elde etmek için kurutulmuş kalıbın baskı tarafına (rakle tarafına değil) bir kat daha sürülür ve bu sefer baskı tarafı yukarıda kalacak şekilde kurutulur. Kurutulmuş kalıpların raf ömrü uygun saklama şartlarında (Sarı ışık veya karanlık oda 5 – 20 C) 4 haftadır.

 

SERISOL A

SERISOL B

SERISOL C

SERISOL C PLUS

SERISOL D

Mürekkep Dayanıklılığı

SB, KUV, P

SB, KUV, P

SB, KUV, P

SB, KUV, P

SB, KUV, P

Renk

Yeşil

Mavi

Kırmızı

Kırmızı

Mavi

Çözünürlük

7

7

8

8

8

Detay

7

5

8

9

8

Sökülebilirlik

8

8

8

8

8

Ambalaj

1 KG

1 KG

1 KG

1 KG

1 / 3,5 KG

Anahtarlar – SB=Solvent bazlı mürekkepler KUV= Konvensiyonel UV mürekkepler P= Plastisol mürekkepler

10= Mükemmel. 5= İyi 0= Zayıf